Адвокатом бюро здійснювалось представництво інтересів керівника підприємства, відносно якого посадовими особами митниці було складено протоколи про порушення митних правил. Суть претензій митників зводилась до того, що під час зважування вантажу (лісопродукції) було виявлено невідповідність фактичної ваги товару, яка була зазначена у електронних митних деклараціях.

Однак в суді апеляційної інстанції нам вдалося довести суду необґрунтованість доводів  митників та спростувати факти, викладені в протоколах про порушення митних правил. Зокрема, апеляційний суд погодився з доводами адвоката про те, що одиницею виміру лісопродукції є кубічний метр, а не вага, яка використовується лише для нарахування плати залізницею і не є кількісним показником обліку деревини під час її декларування. Суд також взяв до уваги доводи захисту стосовно того, що деревина за своїми фізичними властивостями має здатність як накопичувати вологу, такі віддавати її під дією зовнішніх природних чинників, що має наслідком зміну не тільки ваги деревини, але і її щільності та об’єму.

За наслідками розгляду справи, апеляційним судом було скасовано рішення суду першої інстанції, а провадження по справі було закрито у зв’язку з відсутністю  в діях клієнта ознак порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

З текстами судових рішень можна ознайомитись за посиланнями, які наведено нижче:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65511857

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65511850

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65511974

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65838532

Категорії: Митні спори

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.