Предметом спору по даній справі були вимоги прокуратури про визнання незаконними і скасування розпоряджень Київської обласної державної адміністрації про вилучення земельних ділянок зі складу земель лісового фонду, зміну їх цільового призначення та передачу у приватну власність громадянам.

На час розгляду справи земельні ділянки були відчужені третій особі, відносно якої було заявлено вимоги про витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння.

Відмовляючи в задоволенні позову суд вказав на те, що згідно із ч. 6 ст. 149 ЗК України (станом на час виникнення спірних правовідносин) обласні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами п’ятою і дев’ятою цієї статті.

Відповідно до ч. 9 ст. 149 ЗК України (яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, – ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси площею понад 1 га для нелісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення, крім випадків, визначених ч. ч. 5-8 цієї статті, та у випадках, визначених ст. 150 цього Кодексу.

Спірні земельні ділянки є землями лісового фонду, віднесені до категорії лісів першої категорії та перебували в державній власності до винесення оскаржуваних розпоряджень і їх передачі відповідачам.

Враховуючи, що оспорюваними розпорядженнями було передано у власність відповідачам земельні ділянки розміром до 1 га кожна, немає підстав вважати, що такі земельні ділянки складають єдиний масив, при цьому відсутні будь-які обмеження щодо кількості прийняття в один день розпоряджень про передачу земельних ділянок у власність громадянам, правильним є висновок суду першої інстанції про наявність у Київської обласної державної адміністрації повноважень на видання вказаних розпоряджень.

Судові рішення першої, апеляційної та касаційної інстанцій можна знайти за посиланнями, наведеними нижче.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52528642 (Перша інстанція)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56196105 (Апеляційна інстнація)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71299988 (ВССУ)


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.