Розглянемо питання оподаткування та звітності в розрізі податку з доходів фізичних осіб, який утримується при виплаті заробітної плати адвокату-учаснику, який перебуває в трудових відносинах з бюро.

У випадку нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам у юридичної особи – роботодавця виникають зобов’язання щодо утримання з таких виплат податку з доходів фізичних осіб (надалі – ПДФО).

Відповідно до положень статті 164 Податкового кодексу України базою оподаткування в такому випадку є доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Ставка податку, відповідно до положень 167 Податкового кодексу  України, становить 18% від нарахованої зарплати.

Окрім ПДФО із заплати перед виплатою також слід утримати військовий збір в сумі 1,5%, який вираховується з нарахованої зарплати (тобто до утримання ПДФО).

А тепер, трохи конкретики:
[two_third]
[h4 ENGINE=”line”]Приклад розрахунку утримання ПДФО та ЄСВ[/h4]

Нараховано заробітної плати 3200,00 грн.
Розрахунок ПДФО: 3200*18% 576,00грн.
Розрахунок військового збору: 3200*1,5% 48,00грн.
До видачі маємо (3200,00 – 576,00  – 48,00) 2576,00 грн.

[/two_third]
[one_third_last]
[/one_third_last]
[clear]
[flag]Примітка:[/flag]

  1. В певних випадках, визначених статтею 169 Податкового кодексу України, при нарахуванні зарплати та визначенні бази оподаткування можна скористатись податковою пільгою, яка дає право зменшити базу нарахування ПДФО та військового збору і відповідно – ви більше отримаєте зарплати “на руки”
  2. Для застосування ПСП обов’язкового має бути відповідна заява працівника в довільній формі.

Щодо звітності, то по зарплаті АБ щокварталу (не пізніше 40 днів, що йдуть за звітним кварталом), має подавати звіт, який називається Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1ДФ).

Категорії: Діяльність бюро

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.